Houd je biologische klok voor de gek met de Pavlok

Pavlok. Nee, niet Pavlov: de klassieke conditionering die tot uiting kwam door de hond van meneer Pavlov, die telkens als hij voedsel kreeg, begon te kwijlen. Pavlov maakte een geluid wanneer hij zijn honden eten gaf, maar op een dag gaf hij ze geen eten en zag hij dezelfde kwijldraden toen hij alleen het geluid maakte. Heel fascinerend natuurlijk en iets dat lang niet alleen op honden van toepassing lijkt te zijn. Zo denkt ook Pavlok (met een K) erover, het bedrijf dat een armband bedacht die op klassieke wijze bepaald gedrag aanleert.

Techcrunch testte hem en was redelijk te spreken over het apparaat. De Pavlok zorgt ervoor dat je op tijd uit bed gaat. Dat doet hij door connectie te maken met je telefoon en te reageren op de alarmklok die je zelf hebt ingesteld via de app. Als het alarm gaat, dan hoor je geen harde alarm-geluiden. In tegendeel, het is jouw keuze wat hij doet: vibreren, maar ook een elektrische stoot geven. Overigens kan hij ook geluid maken, maar dat is niet waarvoor je deze wearable koopt.

Klinkt als wakker worden met je haar overeind, wat natuurlijk niet erg aangenaam lijkt. Toch belooft Pavlok dat je na enkele dagen vanzelf wakker wordt en sowieso eerder reageert zodra de armband zijn werk begint te doen. Het lijkt allemaal een soort 1-aprilgrap, maar het is toch echt waar: deze armband geeft je elektrische schokken om je bepaald gedrag aan of af te leren. We zijn vooral nieuwsgierig of hij ook inzetbaar is bij te veel internet-winkelen.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.