Tijdens Gamescom 2016 spraken we met David Smith, oprichter van Women in Games. Lees meer over de organisatie en de opkomende Women in Games conference.
Non-profit organisatie
Women in Games is een non-profit organisatie. Het doel van de organisatie is om vrouwen te helpen die werkzaam zijn of willen zijn in de game-industrie. Door het geven van aanmoediging en informatie, het promoten van positieve rolmodellen en het actief werven van vrouwen hoopt de organisatie de progressie van vrouwen in de industrie te verbeteren.
De organisatie is in 2009 opgericht door David Smith. Door de jarenlange ervaring van David in de recruitment industrie (zo’n 20 jaar) zag hij tegen welke problemen vrouwen aanliepen. Een glazen plafond, een vrouwonvriendelijke omgeving, bedrijven die simpelweg niet dachten aan het werven van vrouwen of vrouwen die zelf niet durfden om de stap te wagen om te solliciteren. Omdat diversiteit belangrijk is, besloot David om Women in Games op te richten en inmiddels voert de organisatie al zeven jaar campagne met het oog om deze problemen te verhelpen.
--- Sidenote: Wil je ons vaker zien als je googelt? ---
Voeg TechGirl toe als jouw voorkeursbron en kom ons meer tegen in Google zoekresultaten!
Women in Games conference
De LinkedIn groep van Women in Games, waar het allemaal mee begon, bestaat inmiddels uit meer dan 5000 leden. Verscheidene (vrouwelijke) professionals uit de Game-industrie delen informatie en vacatures om andere vrouwen te helpen. Uiteraard kan het altijd grootser en beter. Deze week, op woensdag 7 september, zal dan ook de zesde Women in Games conferentie plaats vinden.
It is the only international games industry conference in Europe aimed at women that brings together leading industry figures, employers, professional bodies and future stars of the industry. Men are welcome to attend too.
Diverse sprekers, workshops, panels en exposities vullen het programma van de conferentie. Allemaal met het doel om talent te promoten, om te informeren en inspireren en om toekomstige talentvolle generaties te stimuleren. Dit jaar zal er voor het eerst een lid van het Europees Parlement, Terry Reintke, de conferentie bijwonen en zal er ook aandacht besteed worden aan e-sports. Al met al een zeer interessant programma. Interesse om de conferentie bij te wonen? Bekijk dan voor meer informatie de website hier. Geen tijd om naar Londen af te reizen? Volg dan de conferentie op het nieuwe Women in Games Twitch kanaal hier.


