Normaal gaan we met de familie uit eten. Voor 6 personen thuis koken gebeurt doordeweeks wel eens, maar in het weekend willen we toch liever achterover leunen. Dit weekend deden we dat ook; maar dan thuis, met een echte chef-kok in onze eigen keuken!
Huh?Jup. Via ChefPlaza.com kun je namelijk je eigen chef-kok bestellen op de dag die jou uitkomt. Je geeft het aantal personen door en bespreekt samen het menu. Op de afgesproken dag verschijnt de chef aan de deur met niet alleen alle ingrediënten, maar ook eigen servies en natuurlijk kookgereedschap. Als gastvrouw of -man hoef je je alleen bezig te houden met de gasten.
Is dat niet heel duur?
Hoeft niet. Je kunt het zo duur maken als je wilt. Als je niveau ‘kaviaar en champagne’ wilt is de chef natuurlijk wat meer kwijt aan ingrediënten. De prijs hangt dus af van het menu, maar ook van het aantal mensen. Voorbeeld: met 8 personen kun je al eten vanaf € 39,00. Romantisch met zijn tweeën? Dan moet je rekenen op zo’n € 130,00 per persoon. Daarvoor hoef je dus niet je huis uit, geen afwas te doen en geen taxi te bestellen. 😉
--- Sidenote: Wil je ons vaker zien als je googelt? ---
Voeg TechGirl toe als jouw voorkeursbron en kom ons meer tegen in Google zoekresultaten!
Maar ik heb een mini-keuken!?
Wij hebben een redelijke keuken, niet ruim. Voor onze chef was dit echter geen enkel probleem. We hebben wat geïmproviseerd met een extra tafeltje en hij had zelf diverse kratten mee waar ook wat extra werkruimte mee gecreëerd kond worden. Vooraf wordt het menu bovendien afgestemd op de keuken. Je chef vraagt daarom vooraf of je bijvoorbeeld een oven hebt.
Hoe kan ik mijn eigen chef bestellen?
Op de site kun je direct van start; vul je provincie en gewenste datum in. Vervolgens gaat ChefPlaza op zoek naar een geschikte chef uit die regio. Je krijgt een aantal menu’s voorgesteld met daarbij de prijs. Zit er iets tussen dat je wat lijkt? Dan kun je direct reserveren. Ieder menu kun je ook aanpassen zodat het iets beter bij jou of je gasten past. Chefplaza houdt contact met je om het menu te finetunen. Als het definitief is ontvang je het menu op de mail. Je krijgt er ook informatie bij voor extra’s, zoals welke wijn er het beste bij past. Wanneer de factuur is voldaan wordt de chef daadwerkelijk ingepland.
Mijn ervaring
Top! Onze chef was Harm Slump. Na de kennismaking vertrok hij direct de keuken in voor de voorbereidingen. Vooraf had hij gevraagd om de oven even voor te verwarmen zodat we snel aan tafel konden voor wat brood en olijfjes. Het voelde nog enigszins wat onthand om rustig aan tafel te kunnen zitten terwijl je de neiging hebt te gaan helpen. Al snel kregen we ons voorgerecht opgediend: soep van rivierkreeftjes. Erg lekker! Terwijl wij verder kletsen komt er uit de keuken al de lekkere geur van het hoofdgerecht. Als gastvrouw hoef je eigenlijk helemaal niet meer op te staan, want de bediening wordt gedaan door de chef. Dus ook afruimen tussen de gangen door wordt geregeld. Ons hoofdgerecht was Surf en Turf. Heerlijk, en zag er bovendien ook nog eens top uit – en dat in je eigen woonkamer! We sluiten het diner af met een kaasplateau met diverse kazen en dipjes. Ondertussen heeft Harm de keuken al weer keurig opgeruimd en schoongemaakt: ideaal! Na afloop krijgen we nog wat tips en een paar chefweetjes, dus lekker gegeten en wat opgestoken!





