Waarom het helemaal niet zo raar is om foto’s te maken van je eten

‘De camera eet eerst’, het wordt vaak gezegd. Dat is ook zo, maar dat is niet erg. Het is wel eens klaar met dat negatieve gedoe rondom eetfoto’s: als mijn eten koud wordt omdat ik 15 seconden neem om een foto te maken, dan was het waarschijnlijk al niet heel warm in the first place, toch? Dit is waarom we allemaal lekker foto’s moeten maken van ons eten. 

Als geheugensteuntje

De belangrijkste reden voor mij om foto’s van mijn eten te maken is helemaal niet omdat ik op Instagram wil opscheppen over dat ik weer uit eten ben (hoewel het wel een statussymbool begint te worden met wat restaurants tegenwoordig voor prijzen rekenen). Ik maak de foto vooral voor mezelf. Vaak als ik ergens ben geweest en ik weet het niet meer, of als ik aan iemand een restaurant aanraad, dan kan ik op die manier via mijn Google Foto’s zien wat ik had gegeten en dan weet ik weer of ik specifiek dat gerecht zou aanraden. Het is voor mij echt het ultieme geheugensteuntje, want mijn geheugen… Ik heb volgens mij geen geheugen.

De herinnering

Ik heb natuurlijk wel geheugen, maar het vindt het erg leuk om zich ergens diep in mijn brein te verstoppen. En dat is misschien nog wel de belangrijkste reden voor mij om foto’s te maken van eten: ze brengen me meteen weer terug in dat gevoel. Het is hetzelfde als je een droom opschrijft en na jaren de omschrijving van die droom leest: de kans is groot dat je het weer helemaal voor je kunt halen. De herinnering is enorm belangrijk bij foto’s en ik vind het leuk om weer even in dat moment te zijn. Hieronder bijvoorbeeld, toen ik met mijn moeder een gebakje ging eten. Juist omdat haar handen erop staan, koester ik deze foto extra. 

--- Sidenote: Wil je ons vaker zien als je googelt? ---
Voeg TechGirl toe als jouw voorkeursbron en kom ons meer tegen in Google zoekresultaten!

Het is kunst

Soms zit je in een restaurant waar enorm goed wordt nagedacht over hoe het eten wordt opgediend. Het vraagt dan gewoon om een foto. En wat bij mij ook nog meespeelt is dat sommige smartphones gewoon echt prachtige foto’s kunnen maken. Ik heb wel eens gezegd dat de Eten-modus van Samsung mijn favoriet is, en ik ben blij dat die ook op goedkopere toestellen aanwezig is. Het zorgt er met verscherpingen en vervagingen voor dat eten er nog beter op staat: zelfs een bord pasta dat er bij veel andere camera-opties toch wat onaantrekkelijker uitziet, is een plaatje als je die modus gebruikt. Heb je geen Samsung of telefoon waarbij AI ziet dat je van voedsel een foto maakt, dan kun je ook de portretmodus gebruiken: die weet vaak ook wel de juiste kant van je bordje te belichten. 

En ja, als je foto’s maakt die kunstig zijn, dan belanden ze natuurlijk wel eens op Instagram of andere sociale media. Maar voor mij zijn toch altijd net de handjes, de beentjes en de mode belangrijker: dat zijn namelijk de mensen die het eten pas echt de moeite waard maken.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.