TECHGIRL asus

ASUS onthult nieuwe laptops, tablet en eigen AI-assistent

ASUS heeft een reeks nieuwe apparaten aangekondigd die draaien om slimmer werken, creëren en ontspannen. Het merk presenteerde nieuwe ProArt-, Zenbook- en Vivobook-laptops, vernieuwde desktop- en all-in-one-pc’s, een nieuwe tablet én een eigen AI-assistent.

Voor creatieve professionals introduceert ASUS de nieuwe ProArt P16 en ProArt P14. Deze laptops zijn uitgerust met het nieuwe NVIDIA RTX Spark-platform, dat speciaal is ontwikkeld voor AI-toepassingen en geavanceerde creatieve workflows. Volgens ASUS kunnen gebruikers hierdoor sneller werken met AI-tools voor onder meer beeld- en videobewerking. Ook zijn de laptops voorzien van ASUS-software zoals MuseTree en StoryCube, die AI inzetten om creatieve processen te ondersteunen.

Nieuwe Zenbook en Vivobook-modellen

Ook de populaire Zenbook-serie krijgt een update. De nieuwe Zenbook 14 verschijnt met keuze uit Intel-, AMD- en Snapdragon-processors en richt zich op gebruikers die een lichte laptop zoeken voor werk, studie en entertainment. De laptop weegt slechts 1,1 kilogram en biedt volgens ASUS een batterijduur van meer dan 21 uur.

Daarnaast breidt ASUS de Vivobook-serie uit met nieuwe S14- en S16-modellen. Deze laptops draaien op Snapdragon X-processors en beschikken over OLED-schermen, AI-functies en een lange batterijduur. Voor wie meer flexibiliteit zoekt, komen er ook nieuwe Vivobook S Flip-modellen met een 360 graden scharnier, waardoor ze zowel als laptop en tablet gebruikt kunnen worden.

ASUS Pad

Opvallend is de introductie van de ASUS Pad, waarmee het bedrijf terugkeert naar de tabletcategorie. De tablet beschikt over een 12,2-inch OLED-scherm met een verversingssnelheid van 144 Hz en vier Dolby Atmos-speakers. Dankzij het lichte ontwerp van 523 gram moet de ASUS Pad geschikt zijn voor zowel entertainment als productiviteit onderweg.

Nieuwe desktops en all-in-one-pc’s

Naast laptops en tablets presenteert ASUS ook nieuwe desktopoplossingen. De ASUS V700 Mini Tower richt zich op thuisgebruikers die prestaties willen combineren met een ontwerp dat beter aansluit bij moderne interieurs. Daarnaast verschijnen de V200 AiO en V400 AiO, twee all-in-one-pc’s die zijn ontworpen voor dagelijks gebruik, studie, videobellen en entertainment.

Eigen AI-assistent: Zenni Claw

Naast alle nieuwe hardware kondigt ASUS ook Zenni Claw aan; een eigen AI-assistent die gebruikers moet helpen bij dagelijkse taken. De assistent is bedoeld voor onder meer planning, productiviteit, reizen en creatieve workflows. Volgens ASUS is Zenni Claw ontworpen om dagelijkse taken eenvoudiger en toegankelijker te maken, waarbij privacy en gebruiksgemak centraal staan.

--- Sidenote: Wil je ons vaker zien als je googelt? ---
Voeg TechGirl toe als jouw voorkeursbron en kom ons meer tegen in Google zoekresultaten!

Met de nieuwe producten zet ASUS volop in op een toekomst waarin AI een vast onderdeel wordt van laptops, tablets en pc’s. Daarbij richt het merk zich niet alleen op creatieve professionals, maar ook op studenten, thuiswerkers en gebruikers die hun dagelijkse taken slimmer willen organiseren.

De nieuwe ProArt P16 en ProArt P14 worden vanaf het najaar van 2026 verwacht. Over prijzen en beschikbaarheid van de overige modellen heeft ASUS nog geen details bekendgemaakt.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.